Strefa, jako przedsiębiorstwo prorynkowe, dynamiczne, nowoczesne, innowacyjne, proekologiczne i odpowiadające na potrzeby swoich Partnerów, prowadzi działania poniższe:

  1. Przestawienie mocy wytwórczych energii elektrycznej z kopalnych na odnawialne (OZE) w perspektywie 2 lat do mocy 12 MW, w tym z zielonego wodoru w silnikach wodorowych.
  2. Odejście od gazu ziemnego w wytwarzaniu ciepła na rzecz energii geotermalnej.
  3. Budowa w widłach drogi krajowej nr 92 i ul. Stefana Batorego stacji ładowania pojazdów elektrycznych i wodorowych z energii z OZE na potrzeby pojazdów kierujących się do Strefy i w niej działających (auta wszelkiego przeznaczenia oraz pojazdy specjalistyczne, w tym wózki widłowe) i zewnętrznych tranzytowych.
  4. Stworzenie autarkicznego klastra energetycznego w obrębie Strefy niezależnego od zewnętrznych dostaw energii elektrycznej z Krajowego Systemu Energetycznego.
  5. Rozbudowa konwencjonalnych źródeł generacji energii elektrycznej na rzecz wsparcia Krajowego Systemu Energetycznego w ramach naszego Uczestnictwa w Krajowym Rynku Mocy, którego jesteśmy aktywnym uczestnikiem.
  6. Wobec faktu wyłączenia z produkcji rolnej ogromnej powierzchni, założyciel Strefy, Leszek Mirkowicz, doceniając potrzebę zrównoważonego rozwoju - nadrzędną nad doraźnymi zyskami ze sprzedaży przekształconych w planie miejscowym gruntów - na swoich prywatnych terenach przyległych do Strefy, celowo przeznaczył je na cele ekologiczne, tworząc na powierzchni ok. 45 ha arboretum, stanowiącym ostoję dzikiej flory i fauny.